Instalujeme satelity, antény, EZS zabezpečovací systémy, CCTV kamerové systémy, EPS požární systémy, ozvučovací systémy, datové rozvody, DVB-T příjem.

satelity, antény, ezs, zabezpečovací systémy, eps, kamerové systémy, domácí kina, datové rozvody, dvb-t, chytrá domácnost, IQ elektroinstalace

Kamerové systémy (CCTV)

Kamerové systémy zaznamenávají v současné době veliký rozvoj v oblasti bezpečnostní techniky i zvyšující se zájem ze strany investorů.

Kamerové systémy jsou nasazovány všude tam, kde je potřeba přehled a nepřetržité monitorování pohybu osob, automobilů nebo materiálu. Jedná se zejména o skladové prostory, výrobní procesy, benzinové čerpací stanice, haly s nekontrolovatelným pohybem většího množství osob, ale i ke střežení soukromých pozemků a objektů, garáží, nebo veřejného prostranství (kina, nádraží aj.)

Kamerové systémy jsou v současné době velmi oceňovanými pomocníky, protože nabízejí celou řadu možností, které jiné bezpečnostní systémy neumožňují. Naše firma svým klientům navrhuje kamerové systémy jako jeden z prvků integrovaných systémů komplexní ochrany majetku. V praxi se jedná o soubor prků ochrany majetku jako např. mechanické zábrany (mříže, fólie na skla, bezp. zámky, dveře, atd.) dále pak elektronické systémy (EZS, Kamerového systému, atd.).

Kamerové systémy
kamery

 

VÝHODY KAMEROVÉHO SYSTÉMU CCTV:

  • Monitoruje NON-STOP střežený prostor
  • Umožňuje dokonalou historii události (archivuje záběry z chráněného prostoru před, v průběhu i po mimořádné události)
  • Integrované systémy CCTV jsou kompatibilní s ostatními bezpečnostními systémy
  • Přesně lokalizují místa narušení s identifikací narušitele
  • Zajišťují generální prevenci
  • Pomocí skrytých kamer zajišťuje ochranu majetku i proti narušiteli profesionálovi a pak napomáhá k odhalení případné neloajálnosti vlastního personálu.

      Uzavřené televizní okruhy (CCTV systémy) jsou sestaveny a navrženy přesně podle specifických potřeb jednotlivých investorů a s ohledem na sledované prostory, vždy s přihlédnutím k platné legislativě ČR.

Analogové kamerové systémy

Analogový systém kamer - každá kamera poskytuje na svém rozhraní klasický videosignál a další zpracování se záznamem obrazu zpracovává videoserver připojený k této kameře. Nevýhodou tohoto analogového kamerového systému je soustředění kabeláží od jednotlivých kamer k videoserveru, což systém předurčuje k použití v jedné lokalitě. Naproti tomu analogový kamerový systém disponuje jednoduchostí a variabilitou kamer. Kamery pro použití v analogových systémech na trhu figurují poměrně delší dobu a to je předurčuje k použití pro jejich cenovou příznivost , ale i  technické vybavení. Většina kamerových serverů má k dispozici možnost připojení k internetu a vzdálenému náhledu na aktuální dění/záznam z kamerového systému.

kamery

IP kamery, IP technologie:

Rozvoj počítačových sítí a výpočetní techniky obecně vede k integraci kamerových systémů i v této oblasti. IP kamerová technologie, resp. IP kamery nabízí s výhodou vlastnosti, které analogový systém z principu jednoduše plnit nemůže. IP kamerový systém umožňuje rozmístění kamer libovolně ve světě a přitom zaznamenávat videosignál na jednom místě.  S výhodou tak mohou IP kamery monitorovat např. několik prodejen a vzdálených pracovišť pouze s jedním videoserverem. Navíc bezdrátová  technologie nabízí možnosti, jak přenést datový tok do videosignálu i bez přímého propojení komponentů kabelem.